Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Rektörün Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kocaeli Üniversitesi ulusal ve uluslararası alanda öncü, engelsiz bir yaşamı, üretkenliği, diğer üniversiteler ve kurumlarla aktif iletişim ve işbirliği içerisinde saygın bir eğitim vermeyi, hedef ve ilke edinmiştir.

1992 yılında kurulan ve Türkiye’nin genç üniversiteleri arasında olmasına rağmen, bugün 81.000’i aşan öğrenci sayısı, 18 fakültesi, 2 yüksekokulu, 21 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve bir devlet konservatuvarı ile dev bir aile oluşunun arkasındaki güç, bu ilke ve hedeflerdir. Bu ilke ve hedefleri, 6500 dönümlük alana kurulmuş, doğayla iç içe olan Umuttepe yerleşkemiz başta olmak üzere, her yerleşkemizde öğrencilerimize yaşayan ve nefes alan bir eğitim ortamı sunarak gerçekleştirmektedir.

Kocaeli Üniversitesi bu süreç içerisinde, Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ne dâhil olarak, diploma geçerliliği Avrupa’da tanınan bir üniversite olmayı başarmış, Erasmus programı dâhilinde çok sayıda öğrencisinin yurtdışında eğitim almasına imkân tanımış, uluslararasılaşma yolunda önemli adımlar atmış bir üniversitedir.

Eğitimde öğrenciyi merkeze alan, öğrenci ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurmayı prensip haline getiren üniversitemiz iyi eğitim almış, toplumsal değerlerine bağlı, mutlu ve huzurlu bireyler yetiştirmeyi görev edinmiştir.

Öğrencilerimizin dünya standartlarında almış olduğu eğitimlerinin yanı sıra sunduğumuz imkânlar ile sportif ve kültürel faaliyetlerinde de üniversiteli olma ayrıcalığını hissetmelerine önem veriyoruz. , Kapalı yüzme havuzumuz, kapalı spor salonumuz, fitness salonları, çim futbol sahamız, tenis kortlarımız ve basketbol sahalarımız ile öğrencilerimizin sosyal faaliyetleri için yüksek standartlarda imkânlar sunarken, çok sayıda öğrenci kulübü aracılığıyla kültürel etkinliklere de olanak yaratıyoruz. Başarılı öğrencilerimize sağlamış olduğumuz burs imkânları, yemek bursları ve yarı zamanlı çalışma bursları ile öğrencilerimizi bu büyük ailenin bir parçası yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Değerli Öğrenciler,

Üniversitemiz yerleşkeleri ve sunduğu imkânların yanı sıra, bulunduğu konum ile de ülkemizin en önemli üniversitelerinden biridir. Türkiye sanayiinin kalbi konumunda olan bölgemizde, öncü kuruluşlarla yapmış olduğumuz işbirlikleri, iş garantili staj imkânları, yerel yönetimlerimiz ile ortaklaşa yaptığımız projeler ile henüz eğitim aşamasında öğrencilerimizi profesyonel yaşamla buluşturuyor, alanını ve mesleğini daha iyi tanımasına aracılık ediyoruz. Teknoparkımızda çok sayıda firmamız ile ar-ge projelerine imza atarken, TÜBİTAK projeleri ile ulusal ve uluslararası bilimsel gelişmelere aracılık ediyoruz.

21. yüzyıl yaratıcılığın, üretimin, araştırma-geliştirmenin ve bilginin çağıdır. Çağın gereklerine uygun olacak şekilde, gelişen ülkemizin gelecek hedeflerine ayak uydurabilecek, yenilikleri takip eden, stratejik kararlar alabilen, lider öğrenciler yetiştiriyor, Türkiye’miz için eğitiyor, araştırıyor ve üretiyoruz.

Başiskele Çocuk Üniversitesi’nin sevgili öğrencilerini de bu büyük ailenin bir parçası olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Prof. Dr. Sadettin Hülagü

Rektör


Başiskele Çocuk Üniversitesi, Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi'nin Sosyal Sorumluluk Projesidir.
Yazılım K7
Dokümanlarımız  | 
Bize Ulaşın  | 
İletişim