HEM GEZİYORLAR, HEM ÖĞRENİYORLAR
Orjinal Resim

Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri yaz tatilini boş geçirmiyor. Resimden, Akıl Oyunlarına; Eskrimden Ebruya birçok dalda eğitim gören çocuklar, kampüs dışı gezilerle de yeni yerler keşfediyorlar

 

BİLİM MERKEZİNİ KEŞFETTİLER

Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri yaz dönemini boş geçirmeyerek hem eğleniyor hem de öğrenmeye devam ediyor. Çocuklara, bilim, teknoloji, deney alanlarında eğitim veren yaz okulu, bunun yanı sıra öğrenciler için kültürel geziler de düzenledi. Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri bu gezilerden ilkini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi’ne gerçekleştirdi. Bilim Merkezi’ni rehber eğitmenler eşliğinde gezen öğrenciler, ilginç olayları izleyerek, dokunarak, deneyerek öğrendi. 

 SEKA KAĞIT MÜZESİNİ DE GEZDİLER

Yaklaşık 250 deney düzeneği ve özel tasarım galerilerin yanı sıra bilimsel çalışmaların yapıldığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi’ni rehberler eşliğinde gezen Başiskele Belediyesi Çocuk Üniversitesi öğrencileri keyifli bir gün geçirdi. Başiskele Çocuk Üniversitesi öğrencileri ayrıca 70 yıl kâğıt üretimi gerçekleştiren Seka Kâğıt Fabrikası’nın restore edilmiş halini gezme imkânı da buldu.   

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
l Fotoğraflar
 
Başiskele Çocuk Üniversitesi, Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi'nin Sosyal Sorumluluk Projesidir.
Yazılım K7
Dokümanlarımız  | 
Bize Ulaşın  | 
İletişim