MİLLİ EĞİTİM BAKANI İSMET YILMAZ, BAŞİSKELE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ´Nİ ZİYARET ETTİ
Orjinal Resim

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başiskele Çocuk Üniversitesi’ni ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Başiskele’de Milli İrade Parkı’nın açılışının ardından Başiskele Çocuk Üniversitesi’ni ziyaret etti.  Bakan Yılmaz’a Çocuk Üniversitesi’ni ziyaretlerinde, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman eşlik etti.

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ AYDINLIK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Başiskele Çocuk Üniversitesi’nde yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin geleceği aydınlık. Şu anda 7 milyon 300 bin öğrencimiz üniversiteye gidiyor. Avrupa’da bu kadar yüksek sayıda üniversiteye giden başka hiçbir ülke yok” dedi

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM, BAŞARIYI ARTIRIYOR

Bakan Yılmaz, Başiskele Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’nda eğitim gören çocuklarla sohbet ederek öğretmenlerinden bilgiler aldı. Ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yılmaz, “Çocuklar okul öncesi ve okul sonrası eğitimi ne kadar fazla alırsa başarı o kadar artıyor. Bütün bilimsel araştırmalar okul öncesi eğitimi bir yıl alan, hiç almayana göre başarılı, iki yıl alan bir yıl alana göre başarılı.

AB üyesi ülkelerin hedefi 4-5 yaş arası eğitimi yüzde 95’e çıkarmak” dedi.

HEDEF YÜZDE 92

“Türkiye’de de Milli Eğitim Temel Strateji Belgemiz var” diyen Bakan Yılmaz, “Biz de okul öncesi eğitimi 2019’da yüzde 92’lere ulaşmak istiyoruz. Başbakanımızın talimatı var. Seçenekleri arttırmaktayız. Her evladımıza yeteneğine göre bir eğitim vermek istiyoruz. Bunlar çok önemli. Bizim dönemimizde bunlar bilinmezdi bile. Kodlamayı, robotu, yazılımı, algoritmayı da bilmezdik. Dolayısıyla da yeni yetişen nesiller bizim dönemimizden çok çok daha iyi” şeklinde konuştu.

YARINLAR İYİ OLACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuşmasını “Milli Gelir şu anda 860 Milyar Dolar, bunu bizim verdiğimiz eğitimle sağladık. İşçisi, mühendisi, idarecisi bizim eğitimimizle çıktı. Türkiye’nin geleceği aydınlık. Şu anda 7 milyon 300 bin öğrencimiz üniversiteye gidiyor. Avrupa’da bu kadar yüksek sayıda üniversiteye giden başka hiçbir ülke yok. Yükseköğretimi bu kadar yaygın olan ülkenin geleceğinden kaygı duymak mümkün mü? Türkiye’nin yarını bugünden daha iyi olacaktır. Bunu eğitimle sağlıyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı. 

İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
l Fotoğraflar
 
Başiskele Çocuk Üniversitesi, Başiskele Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi'nin Sosyal Sorumluluk Projesidir.
Yazılım K7
Dokümanlarımız  | 
Bize Ulaşın  | 
İletişim